Přebory Trojic 2009

Za velmi příjemného, pro nohejbal ideálního  počasí ( zamračeno, teplota 23°C) se na výborně připravených kurtech ivanovického Rozvízu odehrál v sobotu 27.6. 2009 turnaj trojic. Jednalo se o turnaj hraný v rámci základní soutěže okresního přeboru nohejbalu.

            Turnaje se zúčastnili hráči všech týmů hrající soutěž OP mimo zástupce TJ Sokol Moravské Prusy B. Těm byly automaticky za neúčast na turnaji odečteny dva body získané v průběhu základní soutěže. Ostatní týmy byly náhodně rozlosovány do dvou skupin. V základních skupinách se odehrály zápasy o umístění v systému „každý s každým“ a to na dva hrané sety. Ze skupiny A postoupily do play-off čtyři týmy v pořadí : Pustiměř, Ivanovice na Hané, Holubice a Dědice. Pátý tým Orel Vyškov byl z dalších bojů vyřazen. Ze skupiny B postoupily týmy v pořadí : Hlubočany, Moravské Prusy A, Ponětovice a Slavkov. Těchto osm týmů si zahrálo o poháry a bublinky v systému play-off  na dva vítězné sety.

            O třetí místo si to rozdali poražení semifinalisté Holubic a Ivanovic na Hané. Za značné podpory domácího publika a po vítězném prvním setu 10:2 však zástupci Ivanovic nezvládli druhý set 6:10 a v rozhodujícím setu za stavu 9:9 se štěstí přiklonilo na stranu Holubic, kteří si odvezli pohár za třetí místo.

            Ve finále se střetly dva týmy, které v průběhu turnaje nepoznaly hořkost porážky. Pustiměř a Hlubočany. Samotné finále mělo dobrou úroveň, bylo však ovlivněno zraněním pustiměřského smečaře z předchozího zápasu. Ten dohrával se sebezapřením a na výkonu to bylo znát. Pustiměřští celkem rychle podlehli dobře a v pohodě hrajícím Hlubočanům ve dvou setech 6:10 a 5:10. Takže pohár za druhé místo putoval do Pustiměře a přeborníkem okresu v trojicích se pro rok 2009 a pohár nejcenější si odvezli domů zástupci z Hlubočan.

            Pokud bych mohl celý turnaj hodnotit, tak se hrál velmi dobrý nohejbal na vzorně připravených kurtech. Pořadatelsky byl turnaj zabezpečen jak už jsme na Rozvízu zvyklí. Prostě super.

            Tímto bych chtěl všem hráčům poděkovat za účast a předvedené výkony a domácím za bezvadnou pořadatelskou činnost.

Nějaká fotka zde.